تبلیغات
همه چیز دونی! - کمبریج تا شهر کرد
 
همه چیز دونی!
سه شنبه 5 آذر 1392 :: نویسنده : آریا همه چیز دون!


 Inline image 1
دختر کارتن خوابی که دانشجوی دانشگاه کمبریج شد! 

یک دختر کارتن خواب اهل منچستر انگلیس موفق شد به دانشگاه کمبریج راه پیدا کند. این دختر 17 ساله چند ماه قبل از امتحانات ورودی به دانشگاه سراسری دچار بحران خانوادگی شد بطوریکه مجبور شد مدتی در خانه دوستش اقامت کرده و بعد از چند روز آواره خیابانها باشد.
در کمال ناباوری همگان این دختر موفق شد در امتحان تستی و عملی و مصاحبه این دانشگاه معتبر پذیرفته شده واز سال جدید تحصیلی دانشجوی آنجا باشد.
او که اکنون زندگی اش کاملا متحول شده و هنوز باور نمیکند به این دانشگاه راه پیدا کرده است میگوید : من همه این موفقیتها را مدیون معلم کالجم هستم. او وقتی شرایط مرا فهمید و چون میدانست شاگرد درسخوانی هستم از من خواست به کالج برگردم و در امتحانات شرکت کنم. او بهترین مشوق من در زمینه ادامه تحصیل بود.
او اضافه میکند: سخت ترین کار مصاحبه با مدیران کمبریج بود. اگرچه همه معلمان در طول دوران تحصیلم معتقد بودند من میتوانم در آکسفورد و یا کمبریج پذیرفته شوم اما هنوز هم این اتفاق را باور نمیکنم. او اکنون در یک رستوران شبانه، هفته ای سه شب مشغول کار است و توانسته است یک اتاق کوچک اجاره کند. او که قرار است در رشته روانشناسی ادامه تحصیل دهد امیدوار است بتواند آینده بهتری داشته باشد.
 Inline image 2

آرزوی دستگیر شدن توسط این پلیس،کم نیست.


تصویر یک پلیس زن فلسطینی در اینترنت به یکی از پربحث ترین موضوعات کاربران شبکه های اجتماعی در کشورهای عربی تبدیل شده است.
انتشار تصویر پلیس زن فلسطینی نیز با اظهار نظرهای متفاوتی مواجه شده و برخی او را نمونه صلح طلبی، برخی ها آن را نشانه فریبکاری و سو استفاده مقامات و برخی نیز آن را از مصادیق "جنگ نرم!" توصیف کرده اند.
کامنت ها و جمله های رندانه و طنز، همانند آرزوی دستگیر شدن توسط این پلیس، نیز کم نیست.Inline image 3


درگیری با نیروی انتظامی در خارج از کشور این شکلیه! 

مردی که از پستان های یک گاو مستقیم بر روی نیروی پلیس شیر میپاشد.

 Inline image 4

وفاداری قابل ستایش یک مرد به همسر فلجش! 

یک مرد 
۴۰ ساله الجزایری به علت فلج‌ شدن همسرش به مدت 5 سال از او نگهداری کرده است .این مرد وفادار شبانه‌روز خود را در خدمت همسر معلول خود قرار داده و حاضر به ازدواج مجدد نیست و هیچ زن دیگری را به همسر خود ترجیح نمی دهد.
این مرد وفادار که "سلیم رخروخ" نام دارد در سال 
۱۳۷۵ با این زن ازدواج کرده و یک فرزند حاصل زندگی مشترکشان است.
همسر این مرد پس از آنکه به فاصله 
۲۰ روز والدینش را از دست داد به بیماری فلج دچار شد و از آن روز تاکنون قادر به حرکت و تکلم نیست.
سلیم که سرایدار یک مدرسه است در یک اتاق با همسر و فرزند خود به خوبی زندگی میکند. او هر روز صبحانه را برای همسر خود مهیا می‌کند و زمانی که برای کار به بیرون از خانه می‌رود خود را موظف می‌داند برای تمیز کردن خانه و آماده کردن ناهار مرخصی گرفته و به خانه بازگردد.

این مرد نمونه نه تنها غذا را برای خود و همسر و فرزندش آماده می‌کند بلکه غذا را در دهان همسر بیمار خود می‌گذارد چرا که او قادر به غذا خوردن نیست.
سلیم مضاف بر این کارها، داروی همسرش را نیز باید سر وقت بدهد و به همین دلیل روزانه دوبار به خاطر غذا و دارودادن به همسرش مرخصی می‌گیرد و دوباره به کارش باز می‌گردد.
او می‌گوید شبها به طور میانگین 3 الی 4 بار بیدار می‌شود تا همسرش – که قادر به غلت‌زدن نیست – را این پهلو و آن پهلو می‌کند تا زخم بستر نگیرد.
سلیم در پایان می‌گوید: در این سالها بارها متوجه شدم که همسرم درحال درد کشیدن است اما به خاطر اینکه خواب هستم و برای رعایت حالم، مرا بیدار نکرده است.
Inline image 5

در ساعت 6 صبح روز یازدهم آبان این زن به همراه كودكی كه در آغوش خود داشت به بالای ساختمان نیمه کاره ای رفته و حدود 5 دقیقه در آنجا به نظاره اطراف ایستا،د سپس در عین ناباوری و در جلوی چشمان تعداد اندكی كه در محل بودند درحالیکه فرزندش را در آغوش می فشرد به پایین پرید. نفراتی که در محل حضور داشتند در چند متری زمین وقتی دیدند کودک از مادر جدا شده به سمت او دویدند تا شاید لااقل او نجات یابد اما هر دو بر روی آسفالت سرد و سخت خیابان باهنر در دم جان دادند.

Inline image 6

میترا طاهری مجری شبکه 
 فرانسه که برای سومین سال پیاپی به
عنوان زیباترین مجری دنیا شناخته شد در پاسخ به پرسش خبرنگار
فرانسوی که چرا جواب منفی به شاهزاده های عرب و شیوخ آنها و
پسران سرشناس فرانسوی در مقابل در خواست آنان برای ازدواج
داده ای، گفت: من با اینکه فقط یک بار در 
۳ سالگی به همراه پدر و
مادرم به ایران سفر کردم ولی خود را فرزند کوروش و از نسل پاک
آریایی می دانم و فرزندانم نیز باید آریایی باشند.
نوع مطلب :
برچسب ها :


درباره وبلاگ


همونی که بود!

مدیر وبلاگ : هومن همه چیز دون!
نظرسنجی
بعد از این همه مدت که از سن همه چیز دونی گذشته کلا چطوری بوده؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :